Czy technologia może pomóc medycynie?

Ciśnieniomierz leży na stole obok notesu i telefonu komórkowego.
Zastanawialiście się kiedyś, jak dużą rolę we współczesnej medycynie odgrywa technologia? Nie da się ukryć, że w prawidłowym diagnozowaniu i leczeniu pacjentów największą rolę odgrywają lekarze. Ich intuicja i fachowa wiedza jest niezbędna w procesie leczenia. Technologia jednak w znacznym stopniu ułatwia ten skomplikowany proces. To dzięki nowoczesnej aparaturze medycznej możliwe jest dokładne określenie położenia guza lub sprawdzenie, czy serce pracuje prawidłowo. To oczywiście tylko pojedyncze przykłady. Gdyby chcieć wymienić wszystkie sposoby wykorzystania technologii w medycynie, powstałaby dorodna książka, która nie zmieściłaby się w żadnej biblioteczce.

Podczas rozmów na temat służby zdrowia zawsze pojawiają się głosy niezadowolenia w związku z kolejkami do lekarzy. Najpierw trzeba czekać na wizytę kilka (albo nawet kilkanaście) miesięcy, a jak już nadejdzie ten dzień, nasza cierpliwość często testowana jest po raz kolejny poczas oczekiwania w kolejce do gabinetu. Moglibyście stwierdzić, że tak już jest i trzeba się z tym pogodzić. Po co jednak zmuszać się do zaakceptowania czegoś, co można zmienić w bardzo prosty sposób?

Wyobraźcie sobie, że możecie porozmawiać z lekarzem siedząc wygodnie na ulubionej kanapie, w przerwie między kolejnymi odcinkami serialu. Ciekawa perspektywa, prawda? Tutaj z pomocą przychodzi dziedzina zwana telemedycyną.

Telemedycyna umożliwia kontrolowanie stanu swojego zdrowia na odległość. Idealnym rozwiązaniem jest platforma TakesCare.

TakesCare umożliwia konsultowanie się z lekarzem z każdego miejsca na świecie. Jedyne czego potrzebujemy to komputer lub urządzenie mobilne z dostępem do Internetu. To jednak tylko jedna z wielu zalet tej wielozadaniowej platformy.

Możecie z jej pomocą w pełni kontrolować swój stan zdrowia – przechowywać wyniki badań, kontrolować podstawowe parametry, jak ciśnienie krwi czy poziom cuktu, a także wprowadzać informacje o zażywanych lekach.

Jeśli zapomnicie o zażyciu leków lub wartości pomiarów będą nieprawidłowe – system natychmiast Was o tym poinformuje za pomocą wiadomośći e-mail. Platforma TakesCare została zaprojektowana tak, aby pamiętać o istotnych sprawach związanych z Waszym zdrowiem, o których łatwo można zapomnieć w ferworze dnia codziennego.

W kolejnych artykułach napiszemy więcej na temat kontaktu z lekarzami za pośrednictem naszego portalu, szczegółach jego funkcjonalności oraz możliwościach współczesnej medycyny.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową ofertą na stronie: takes-care.com.

Pamiętajcie- jesteśmy tutaj, żeby o Was zadbać!

Chcesz dbać o swoje zdrowie wykorzystując najnowsze technologie?